Je pro Vás Locus to pravé?

Locus Workspace je coworkingové centrum (sdílené kanceláře, zasedací prostory a prostory pro pořádání akcí) fungující v angličtině v Praze. Locus je určen pro freelancery, dálkové zaměstnance, digitální nomády a další místně nezávislé profesionály, kterým pomáhá pracovat co nejlépe.

Naši členové pocházejí z cca 25 zemí, pořádáme akce v angličtině zaměřené na podporu produktivity práce a sdílení odborných znalostí a snažíme se vytvářet silnou, soudržnou komunitu, takže u nás v Locusu se vám bude PRACOVAT LÉPE.

Uvažujete o tom, že byste se stali členem Locusu, ale nejste si jisti, jestli je  coworking pro vás to pravé? Přečtěte si pro inspiraci některé z důvodů, proč se naši členové rozhodli pro Locus Workspace.

Hlavní výhody
 • Komunita vzdělaných lidí – freelancerů, spisovatelů, podnikatelů, sólo podnikatelů, digitálních nomádů a kreativců z celého světa, kteří mají stejný cíl: mít úspěšnou nezávislou kariéru v Praze
 • Nonstop (24/7) přístup s vlastním klíčem
 • Jedinečná lokalita přímo na Praze 3 
 • Cenová dostupnost a flexibilita
 • Kvalitní kancelářské prostředí zahrnující zasedací místnost s dataprojektorem, barevnou tiskárnou, skenerem, faxem a kopírkou, vysokorychlostní internet s WiFi připojením a další výhody
 • Akce zaměřené jak na profesní růst, tak zábavu
Komunita a společenský kontakt

Coworkingové prostory poskytují zdravý lidský kontakt, který všichni potřebujeme, abychom se neocitli v sociální izolaci. Rovněž nabízejí možnost využít odborných znalosti a dovedností, které mají ostatní členové. Když potřebujete pomoci například s grafickým designem, překladem, programováním či účetnictvím, nebo zjistit, jaké musíte mít podnikatelské oprávnění, stačí se zeptat. Existuje velká šance, že blízko vás sedí člověk, který umí nebo zná přesně to, co hledáte. 

Soustředěné a obohacující pracovní prostředí

V coworkingovém prostředí, jako je Locus, budete obklopeni lidmi, kteří sem přišli pracovat. A jejich energie a soustředění na práci se přenášejí na ostatní. Locus rovněž pořádá nejrůznější akce zaměřené na profesní růst a poskytuje další nástroje, které Vám pomohou dosáhnout Vašich cílů.

Ideální řešení pro pracující na cestách a digitální nomády

Locus je pro Vás vhodný i v případě, že jste právě na pracovním výjezdu, na výletě do Prahy vás zaskočí neodkladný pracovní úkol, nebo patříte mezi digitální nomády a rádi byste v Praze delší dobu zůstali. Locus nabízí ideální alternativu k hotelu či internetové kavárně a je také ideální při zakládání vlastní kanceláře v cizí zemi. Nabízí nejen profesionální kancelářské vybavení, ale i příjemnné pracovní prostředí a možnost poznat jiné lidi, kteří žijí a pracují v Praze. Členství si můžete zaplatit i na jeden jediný den nebo měsíc, což z Locusu dělá jedinečnou a cenově dostupnou alternativu a dokonalé pracoviště pro digitální nomády a další lidi pracující na cestách.

Propojení mezinárodního a místního elementu

Pokud jste se přistěhoval/a do České republiky ze zahraničí, nebo jste Čech/Češka a pracujete nebo se chystáte pracovat v mezinárodním prostředí či si jen chcete procvičit angličtinu, Locus je pro vás ideální volbou. Přestože čeština je rodným jazykem mnoha z našich členů, hlavním dorozumívacím jazykem v Locusu je angličtina a většina členů Locusu pochází z různých zemí světa. Díky této různorodosti je Locus místem, kde vám kolegové pomohou vyznat se v zákonech a normách týkajících se zakládání firmy a podnikání v České republice a kde můžete snadno navazovat mezinárodní kontakty a získávat informace o podnikání v zahraničí. Locus se zaměřuje na vytvoření kreativního pracovního prostředí, ale slouží i jako ideální centrum pro integraci cizinců do života a práce v Česku.

Locus je tu pro lidi z různých oborů

Locus je tu pro širokou škálu nezávisle pracujícíh lidí, neboť věříme, že odborné znalosti a informace, které s sebou diverzita přináší, jsou nakonec ku prospěchu všem. Podle níže uvedených příkladů si můžete udělat představu o tom, pro jaké profese je Locus jako stvořený:

 • Freelancer, podnikatel, sólo podnikatel. Většina našich členů spadá do této kategorie. V Locusu najdete ideální prostředí pro produktivní práci a seznámíte se s ostatními členy, kteří mají znalosti, informace či kontakty, které jsou možná komplementární k těm vašim. 
 • Digitální nomád či dálkový zaměstnanec, pracující pro někoho jiného, který však může pracovat odkudkoli. Málokterá místa k životu jsou tak krásná jako Praha. Pokud patříte mezi ty šťastnější, kteří mohou pracovat prakticky odkudkoli, Locus Vám poskytne výborné pracovní místo, kde můžete odvádět svou práci profesionálně a v příjemných podmínkách. 
 • Hostující akademik nebo vědec. Jeden ze zakladatelů Locus Workspace je sociolog, který začal s Locusem zčásti proto, aby vyšel vstříc potřebě místních akademiků pracovat ve stimulujícím pracovním prostředí. 
 • Nezávislí spisovatelé, studenti a výzkumníci pracující na svých dizertačních pracích, článcích nebo knihách. Jeden z hlavních důvodů pro založení Locusu bylo poskytnout prostředí, které bude lidem pracujícím na rozsáhlých projektech pomáhat najít koncentraci a podporu, aby svou práci úspěšně zvládli.
 • Učitel, školitel nebo kouč hledající vhodné místo pro přípravu a předvedení svých prezentací. Locus nabízí zasedací místnosti s data projektorem a kapacitou od 4 do 15 hostů. Členové mohou získat až 4 hodiny rezervace měsíčně zdarma a další hodiny za velmi rozumné ceny.
 • Personální manažer nebo majitel malého podniku hledající místo pro své pracovníky a hostující konzultanty nebo hledající dodatečné kancelářské prostory. Stačí zavolat a vysvětlit své konkrétní potřeby. Locus poskytuje flexibilní plány pro zaměstnance a malé obchody, díky kterým můžete využívat vícenásobné členství za snížené ceny. 
 • Locus Testimonial - Matt Javit