O Locusu

Dveře Locusu Workspace se poprvé otevřely 4. května 2010, což z něj činí nejdéle fungující coworkingové centrum v České republice.

Locus je coworkingové centrum fungující v angličtině. Jeho členové pocházejí z cca 25 zemí a pro mnohé z nich se Praha stala jejich novým domovem. Locus je skvělou volbou pro cizince, kteří hledají “místní know-how”, a také pro Čechy, kteří si chtějí procvičit angličtinu nebo prostě jen zůstat v kontaktu s mezinárodní komunitou.

Locus je pracovní prostor vhodný pro freelancery, lidi, kteří se živí psaním, digitální nomády, sólo podnikatele a další profesionály pracující na dálku. Jsme tu zkrátka pro všechny, kdo dosud pracovali z domova nebo po kavárnách a zjistili, že by se jim lépe a s větší radostí pracovalo ve společnosti dalších lidí. V Locusu se s ostatními členy seznámíte snadno. Můžete se zúčastnit neformálních akcí, které pro členy pořádáme, ať už se jedná o společné obědy a přestávky na kávu jednou za týden, jednou měsíčně pořádané společné hospůdky, turnaje v pokeru a večery s hrou Městečko Palermo, nebo skupinová pracovní sezení, která vás naučí být v práci výkonnější, workshopy a přednášky na téma profesního rozvoje. V Locusu budete stále obklopeni dalšími místně nezávislými profesionály.

Mnozí naši členové měli možnost poznat coworkingová centra v zahraničí a často nám říkají, že v porovnání s nimi je komunita v Locusu jednou z nejsilnějších. To nás opravdu těší.

Zatímco mnoho coworkingových center nabízí flexibilní kancelářské prostory vhodné spíše pro pracovní týmy, Locus byl vybudován takříkajíc odspoda, se zaměřením na potřeby lidí, kteří by bez možnosti coworkingu pracovali o samotě. Patříte-li mezi ně, pak u nás máte možnost zdravě oddělit svůj pracovní život od rodinného, pracovat v profesionálním kancelářském prostředí a využívat všechny výhody, které člověku – tvoru společenskému – skýtá práce ve společnosti dalších lidí: budete mít s kým spolupracovat, najdete si přátele, bleskově zjistíte informaci, kterou byste jinak možná hledali několik hodin, budete mít s kým jít na oběd a budete moci trávit čas v pozitivní atmosféře plné produktivní pracovní energie, která ve společenství příjemných lidí soustředěných na práci často přirozeně vzniká.

Chcete se o Locusu či lidech, kteří v něm pracují, dozvědět více? Klikněte na odkazy v postranním menu.

  • Locus Testimonial - Opeola Bukola