Možnosti platby

Platba bankovním převodem z ČESKÉHO účtu

Tento způsob platby preferujeme. Údaje pro platbu jsou uvedeny na faktuře, kterou obdržíte z Locusu a na níž mj. najdete QR kód, který můžete použít ve své bankovní aplikaci pro rychlou a snadnou platbu. Pokud chcete ve své bance nastavit opakující se měsíční platbu, dejte nám vědět a jako variabilní symbol použijte své IČ nebo rodné číslo (nikoli číslo faktury).

Platba přes TRANSFERWISE nebo REVOLUT

Transferwise and Revolut jsou služby online bankovnictví, určené lidem, kteří často nebo dlouhodobě cestují a potřebují co nejvýhodněji platit nebo obdržet peníze v cizí měně. Převádějí peníze přímo z vašeho vlastního účtu u vaší banky – nebo zůstatek na vašem účtu v této bance – do místní zprostředkující banky, a danou částku následně převedou příjemci v místní měně podle místních převodních sazeb. Pokud hodně cestujete nebo trávíte čas v zahraničí, jednu z těchto služeb Vám vřele doporučujeme. Locus nemusí platit žádné poplatky navíc a vy také ne. Tyto služby také mají lepší směnné kurzy než kdokoli jiný. Zavedení účtu u Transferwise nebo Revolut může trvat několik dní, takže pokud potřebujete rychle zaplatit a některou z těchto služeb ještě nepoužíváte, bude pro Vás asi lepší zvolit jinou metodu platby.

Zde jsou naše bankovní údaje pro převod přes ​​Transferwise nebo Revolut, pro případ, že místní bankovní platební údaje na faktuře nestačí:

Název banky: Fio banka
IBAN: CZ31 2010 0000 0027 0163 8196
BIC|SWIFT: FIOBCZPP

Platba kartou Visa nebo Mastercard

Dáváme přednost platbě bankovním převodem nebo v hotovosti, abychom se vyhnuli poplatkům za platbu kartou. Pokud je ale pro Vás mnohem jednodušší zaplatit kreditní nebo debetní kartou, můžete zaplatit přes náš online platební portál.

Zde je postup:

  1. vstupte do účtu Locusu v platební bráně Slashpay
  2. do okénka „Optional description“ vepište číslo (nebo čísla) vaší faktury
  3. v dalším kroku můžete zvolit možnost zaplatit kartou

Nebo si stáhněte aplikaci Slashpay a můžete rychle zaplatit fakturu mobilním telefonem nebo nakupovat u obchodníků po celém světě pomocí jejich jednoduchého platebního systému.

Platba v hotovosti

Pokud plánujete využívat služeb Locusu průběžně každý měsíc, byli bychom raději, kdybyste platili místním bankovním převodem nebo pomocí služby typu Transferwise nebo Revolut. Pokud ale služeb Locusu využíváte jen jednorázově, platba v hotovosti v CZK je v pořádku. Dejte prosím předem vědět manažerovi Locusu, kdy budete připraveni zaplatit.