Možnosti platby

Pro případ, že nemáte český bankovní účet, najdete na této stránce níže různé další platební možnosti. Podrobnosti zobrazíte kliknutím na příslušný odkaz.

Platba bankovním převodem z ČESKÉHO účtu

Tento způsob platby preferujeme. Údaje pro platbu jsou uvedeny na faktuře, kterou obdržíte z Locusu a na níž mj. najdete QR kód, který můžete použít ve své bankovní aplikaci pro rychlou a snadnou platbu. Pokud chcete ve své bance nastavit opakující se měsíční platbu, dejte nám vědět a jako variabilní symbol použijte své IČ nebo rodné číslo (nikoli číslo faktury).

Platba bankovním převodem ze zahraničního účtu v jiné měně než EUR (S PŘÍPLATKEM)

Naše banka si účtuje 100, – Kč za přijetí mezinárodní bankovní platby v měně jiné než EUR. Pokud vaše banka při provádění platby nedává možnost v rámci platby konvertovat částku na měnu CZK, provede ji naše banka, která má nevýhodné směnné kurzy. Konečná platba tak bude v CZK často nižší, než jste očekávali. Vaše banka také může účtovat poplatky za mezinárodní převod. Locus očekává, že obdrží částku vytištěnou na faktuře, a veškeré další poplatky musíte zaplatit Vy. Pokud chcete platit z jiného než českého či eurového bankovního účtu, sdělte nejprve tuto možnost manažerovi Locusu a počítejte s tím, že budete muset zaplatit poplatky navíc. Toto je náš nejméně preferovaný způsob platby a měl by být až tou nejzazší možností.

Zde jsou naše bankovní údaje pro platbu z jiné než české banky:

Název banky: Fio banka
IBAN: CZ31 2010 0000 0027 0163 8196
BIC|SWIFT: FIOBCZPP

Platba přes TRANSFERWISE nebo REVOLUT

Transferwise and Revolut jsou služby online bankovnictví, určené lidem, kteří často nebo dlouhodobě cestují a potřebují co nejvýhodněji platit nebo obdržet peníze v cizí měně. Převádějí peníze přímo z vašeho vlastního účtu u vaší banky – nebo zůstatek na vašem účtu v této bance – do místní zprostředkující banky, a danou částku následně převedou příjemci v místní měně podle místních převodních sazeb. Pokud hodně cestujete nebo trávíte čas v zahraničí, jednu z těchto služeb Vám vřele doporučujeme. Locus nemusí platit žádné poplatky navíc a vy také ne. Tyto služby také mají lepší směnné kurzy než kdokoli jiný. Zavedení účtu u Transferwise nebo Revolut může trvat několik dní, takže pokud potřebujete rychle zaplatit a některou z těchto služeb ještě nepoužíváte, bude pro Vás asi lepší zvolit jinou metodu platby.

Zde jsou naše bankovní údaje pro převod přes ​​Transferwise nebo Revolut, pro případ, že místní bankovní platební údaje na faktuře nestačí:

Název banky: Fio banka
IBAN: CZ31 2010 0000 0027 0163 8196
BIC|SWIFT: FIOBCZPP

Platba bankovním převodem z účtu v měně EUR (€)

Pokud nemůžete platit v CZK, může Locus přijímat platby v EUR (€). Bude účtován poplatek za převod mezi měnami a my vám budeme muset vystavit speciální fakturu. Proto bychom upřednostňovali platby v CZK. Jestliže však přesto potřebujete platit z účtu v EUR (€), můžete si být jisti, že konečná částka bude stejná jako fakturovaná částka, a nemusíte se obávat žádných neočekávaných poplatků za převod mezi měnami. Platby v evropských bankách z účtů v EUR (€). zahrnují pouze symbolický poplatek, takže nám nevadí, pokud je to pro Vás jediná smysluplná možnost.

Zde jsou naše bankovní údaje pro platbu z jiné než české banky:

Název banky: Fio banka
IBAN: CZ31 2010 0000 0027 0163 8196
BIC|SWIFT: FIOBCZPP

Platba kartou Visa nebo Mastercard

Dáváme přednost platbě bankovním převodem nebo v hotovosti, abychom se vyhnuli poplatkům za platbu kartou. Pokud je ale pro Vás mnohem jednodušší zaplatit kreditní nebo debetní kartou, můžete zaplatit přes náš online platební portál.

Zde je postup:

  1. vstupte do účtu Locusu v platební bráně Slashpay
  2. do okénka “Optional description” vepište číslo (nebo čísla) vaší faktury
  3. v dalším kroku můžete zvolit možnost zaplatit kartou

Nebo si stáhněte aplikaci Slashpay a můžete rychle zaplatit fakturu mobilním telefonem nebo nakupovat u obchodníků po celém světě pomocí jejich jednoduchého platebního systému.

Platba v hotovosti

Pokud plánujete využívat služeb Locusu průběžně každý měsíc, byli bychom raději, kdybyste platili místním bankovním převodem nebo pomocí služby typu Transferwise nebo Revolut. Pokud ale služeb Locusu využíváte jen jednorázově, platba v hotovosti v CZK je v pořádku. Dejte prosím předem vědět manažerovi Locusu, kdy budete připraveni zaplatit.

Bitcoin (BTC)

Locus Workspace byl možná prvním coworkingovým prostorem na světě, který přijímal platby bitcoiny (začali jsme je přijímat již v roce 2011). Stalo se tak díky nadšení jednoho z našich prvních členů, tvůrce prvního poolu pro těžbu bitcoinů a spolutvůrce harwarové peněženky Trezor pro úschovu kryptoměn. Chcete-li nám zaplatit bitcoiny (BTC), dejte nám vědět a my vám sdělíme adresu naší peněženky a cenu v bitcoinech (BTC).

PayPal (JE ÚČTOVÁN 5% PŘÍPLATEK)

Platit přes PayPal je možné, účtujeme Vám ale 5% příplatek. Doporučujeme Vám proto použít jiný způsob platby. Pokud i přesto chcete platit přes PayPal, dejte vědět komunitnímu manažerovi. My následně Vaši fakturu upravíme tak, aby zahrnovala příplatek, a sdělíme vám naši platební adresu pro PayPal.

Platba v interní měně Locusu – LOL (Locus Laughs)

Laughs jsou virtuální, ultra-lokální měna Locusu. Na stránce věnované LOL najdete podrobný postup, jak naší měnou LOL platit. Pokud nám přivedete nového člena, nebo naopak některý z našich členů přivedl Vás, vydělali jste si možná dostatečnou sumu LOL na zaplacení velké části svého měsíčního členství.